Давня українська література

Урок 9-10. Українська середньовічна література ХІ-ХVст. Розвиток писемності. Найдавніші рукописні книги Київської Русі Остромирове Євангеліє, Ізборник Святослава). Перекладна література. Біблія (фрагменти). Легенди про створення світу, про перших людей Адама і Єву, про потоп на землі, про Вавилонську вежу, про Мойсея. Десять заповідей. Притча про блудного сина.
Урок 11. Біблія - святе письмо (Старий і Новий Заповіти) і збірки літературних пам̕яток (Книга Буття, Книга Псалмів, Пісня Пісень). Біблійні книги в давній Україні: Псалтир (молитви), Євангелії (про Ісуса Христа), Апостол (про його учнів). Українські переклади Біблії.
Урок 12-13. Оригінальна література княжої Руси -України. Літописи як історико-художні твори. «Повість минулих літ»- історична книга і збірка епічних творів. Києво-Печерський патерик. Зміст оповідання про Прохора-чорноризця.
Урок 14. Українська література ренесансу і бароко. Роль братств, Острозької та Києво-Могилянської академій у розвитку української культури, книгодрукування. Перші друковані книги. Іван Вишенський- мислитель, богослов, полеміст.
ТЛ: ренесанс, бароко.
Урок 15. Історично-мемуарна проза. Відомості про козацькі літописи (Самовидця, Г.Грабянки, С.Величка). «Історія русів» фрагменти).
Урок 16. Контрольна робота №2. «Давня українська література». Тестування.
Урок 17. Поезія. Іван Величковський. Фігурні (курйозні) вірші (із рукописних книг «Зегар з полузегарком» і «Млеко»). Семен Климовський. «Їхав козак за Дунай»- зразок давньої любовної лірики.
ТЛ: фігурний (курйозний) вірш.
Урок 18.Драматургія в давній українській літературі. «Володимир» Феофана Прокоповича  як перша спроба звернення української шкільної драми до національної історії. Вертеп як вид лялькового театрального дійства.
ТЛ: шкільна драма, вертеп.
Урок 19. Григорій Сковорода. Життя і творчість філософа, просвітителя, поета. Його ідеали. Біблійна основа творчості та його вчення про самопізнання і «сродний труд».
Урок 20. «Бджола та Шершень», «Собака і Вовк». Робота над змістом байок-притч. Повчальний характер і художні особливості притч збірки «Байки харківські».
Урок 21. «Всякому місту - звичай і права». Засудження пороків, розповсюджених у тогочасному українському суспільстві. «De libertate». Ідея вольності, міра цінності свободи. «Вступні двері до християнської добронравності», афоризми (наявні у всій творчості).
ТЛ: афоризми.
Урок 22. Виразне читання. Конкурс читання творів Григорія Сковороди напам̕ять.
Урок 23. Контрольна робота №3. «Давня українська література: поезія, драматургія. Г.Сковорода». Розгорнуті відповіді на запитання.

Комментариев нет:

Отправить комментарий